[logo] GEORG MOHR-KONKURRENCEN Georg Mohr-Konkurrencens skoleregister

Georg Mohr-Konkurrencens skoleregister

Nedenstående oplysninger anvendes til hvert år omkring 1. november at sende breve til skolerne med en kode og en vejledning i hvordan de kan være med i Georg Mohr-Konkurrencen. Brevene adresseres til »Matematiklærerne eller den ansvarlige for Georg Mohr-Konkurrencen«. Uden koden kan skolen ikke deltage. Det er skolens ansvar at oplysningerne bliver holdt ved lige, og det er vigtigt de er rigtige så brevene når rette vedkommende. Hvis din skole står på listen med forkerte oplysninger, beder vi om at det rettes ved at kontaktlæreren logger ind som beskrevet i brevet fra den senest foregående 1. november. Hvis dette brev er gået tabt, eller skolen ikke findes på listen, så skriv til kontakt@georgmohr.dk. Login kan være spærret i nogle dage omkring udsendelsen af kodebreve for det kommende år.

Tabellen kan sorteres efter de enkelte kolonner ved tryk på kolonneoverskriften. Endnu et klik vender rækkefølgen.


Skole Adresse PostdistriktKontaktlærer
Glasir Janusargøta 3 110 Tórshavn, Færøerne Henriette Svenstrup
Københavns VUC - Vognmagergade 8 Vognmagergade 8 1120 København K Kenneth Madsen
Københavns VUC - Sankt Petri Passage 1 Sankt Petri Passage 1 1165 København K
Gefion Gymnasium Øster Voldgade 10 1350 København K Kristoffer Martinsen
N. Zahles Gymnasieskole Nørre Voldgade 5 1358 Anders Frederiksen
Handelsgymnasiet Nørre Voldgade (Niels Brock) Nørre Voldgade 34 1358 København K Philipp Festerling
Niels Brock Det Internationale Gymnasium Linnésgade 2 1361 København K Søren Talbro Barsberg
Christianshavns Gymnasium Prinsessegade 35 1422 København K Uwe Timm
Sankt Petri skole - Gymnasium Larslejsstræde 5 1451 København K Katrin Tanz
Rysensteen Gymnasium Tietgensgade 74 1704 København V Mads Leth
European School Copenhagen - Upper Secondary Ny Carlsberg Vej 99 1799 København V Sukhraj Singh
Prins Henriks Skole, lycée français de Copenhague Frederiksberg Allé 22 A 1820 Frederiksberg C Mette Huld Jakobsen
TalentCampDK Harsdorffsvej 6b, 2. tv. 1874 Frederiksberg Anders Friis
Niels Brock Innovationsgymnasiet Julius Thomsens Plads 10 1925 Frederiksberg C Peter Christiansen
Niels Brocks Handelsgymnasium Julius Thomsens Plads 6 - 10 1925 Frederiksberg C Kristina Vest
NEXT - Københavns Mediegymnasium Julius Thomsens Gade 5 1974 Frederiksberg C Claus Jørgensen
Falkonergården Gymnasium og HF-Kursus Sønderjyllands Allé 25 2000 Frederiksberg Kristoffer Stampe-Hejl
Frederiksberg Gymnasium Falkoner Plads 2 2000 Frederiksberg Thomas (TF)
Frederiksberg HF-Kursus Sønderjyllands Allé 2 2000 Frederiksberg Kresten Bremer
H.C. Ørsted Gymnasiet, Ballerup Stæhr Johansensvej 7 2000 Frederiksberg Jakob Borbye
H.C. Ørsted Gymnasiet, Frederiksberg Stæhr Johansensvej 7 2000 Frederiksberg Henrik Fischer
H.C. Ørsted Gymnasiet, Lyngby Stæhr Johansensvej 7 2000 Frederiksberg Jonas O. Kromann
Johannesskolen Troels-Lundsvej 15 2000 Frederiksberg Christian Elmer Pedersen
VoksenUddannelsescenter Frederiksberg Falstersvej 3-5 2000 Frederiksberg Mikkel Tofteng
HTX Vibenhus Jagtvej 163 2100 København Ø Anneline Carlsen
Ingrid Jespersens Gymnasieskole Ndr. Frihavnsgade 9-11 2100 København Ø Kasper Mondrup
Københavns Private Gymnasium Præstøgade 17 2100 København Ø Ali Karaman
Niels Steensens Gymnasium Sankt Kjelds Gade 3 2100 København Ø Rolf Andersen Meier
Copenhagen International School Levantkaj 4-14 2150 Nordhavn David Jørgensen
Det frie Gymnasium Struenseegade 50 2200 København N Ivar Zeck
Nørrebro Gymnasium Titangade 13 A 2200 København N Anne Marie Holm
Ørestad Gymnasium Ørestad Boulevard 75 2300 København S Michael Drud
HF-Centret Efterslægten Hyrdevangen 62 2400 København NV
Det Naturvidenskabelige Gymnasium Vigerslev Alle 18 2500 Valby Halfdan Larsen
Københavns åbne Gymnasium Sjælør Boulevard 133 2500 Valby Steffen Juul Christensen
NEXT - Sukkertoppen Gymnasium Carl Jacobsens Vej 25 2500 Valby Pernille Højen
Sankt Annæ Gymnasium Sjælør Boulevard 135 2500 Valby Hemant Bhatia
Søndervangskolen Florasvej 2 2600 Glostrup Jens Staugaard
Brøndby Gymnasium Brøndby Stadion 28A 2605 Brøndby Jasmin Karina Øder Madsen
Rødovre Gymnasium Hendriksholms Boulevard 28 2610 Rødovre Karen Mohr Pind
NEXT- Vestskoven Gymnasium Liljens Kvt 6 2620 Albertslund Frederik Demant Kørris
Vestegnen HF & VUC, Albertslund afdeling Gymnasievej 10 2625 Vallensbæk
Høje-Taastrup Gymnasium Frøgård Allé 2 2630 Taastrup Emilie Jensen
Høje Taastrup Private Gymnasium Erik Husfeldts Vej 2B 2630 Taastrup
Ishøj Gymnasium Vejlebrovej 186 2635 Ishøj
Sydkysten gymnasium, Next Vejlebrovej 65 2635 Ishøj maybrit christensen
Avedøre Gymnasium Blytækkerporten 2 2650 Hvidovre
HF & VUC København Syd, Hvidovre Åmarkvej 1 2650 Hvidovre
Greve Gymnasium Rådhusholmen 12 2670 Greve Niels Orla Nielsen
Krogårdskolen Skoleager 1, att. Lone Skafte Jespersen 2670 Greve Lone Skafte Jespersen
Solrød Gymnasium Solrød Center 2 2680 Solrød Strand Michael Krøl
Nørre Gymnasium Mørkhøjvej 78 2700 Brønshøj Michael Lund
Hovedstadens Kristne Gymnasium Jydeholmen 15, 2. Etage 2720 Vanløse Kurt Rønne
Herlev Gymnasium og HF Højsletten 39 2730 Herlev Martin Kaihøj
Michael Skolen Rudolf Steiner i Hjortespring Stokholtbuen 25 2730 Herlev
Borupgaard Gymnasium Lautruphøj 9 2750 Ballerup Jeppe Ammitzbøll
CPH West, Handelsgymnasiet i Ballerup Baltorpvej 20 A, postboks 40 2750 Ballerup Curt Helt
HF & VUC København Syd, Amager Amager Strandvej 390 2770 Kastrup
Tårnby Gymnasium Tejn Allé 5 2770 Kastrup Per Rosenqvist
VUC Lyngby Nybrovej 114 2800 Kgs. Lyngby Søren Fritzbøger
U/NORD Lyngby Gymnasium Hjortehøjsvej 1 2800 Kongens Lyngby Karen Marie Arentoft
U/NORD Lyngby Handelsgymnasium Hjortehøjsvej 1 2800 Kongens Lyngby Anne Øhrstrøm
Aurehøj gymnasium Skolevej 7 2820 Gentofte Peter Christiansen
Gentofte HF Dahlensstræde 5 2820 Gentofte Tanja Rosenberg Nielsen
Vidar Skolen Brogårdsvej 61 2820 Gentofte Jonah Svanberg
Virum Gymnasium Fuglsangvej 66 2830 Virum Christian Holst Hansen
Nærum Gymnasium Nærum Hovedgade 30 2850 Nærum Eva Danielsen
Gladsaxe Gymnasium Buddinge Hovedgade 81 2860 Søborg Gitte Engelund
Bagsværd Kostskole og Gymnasium Aldershvilevej 138 2880 Bagsværd Dorte Rasmussern
Gentofte Gymnasium Hartmannsvej 22 2900 Hellerup Erkan Bayhan
Gl. Hellerup Gymnasium Svanemøllevej 87 2900 Hellerup Michael Szymanski
International School of Hellerup Rygårds Allé 131 2900 Hellerup Hakan Basbozkurt
Øregård Gymnasium Gersonsvej 32 2900 Hellerup Louise Stampe Berggreen
Ordrup Gymnasium Kirkevej 5 2920 Charlottenlund Frank Sylvan
Rungsted Gymnasium Stadion Allé 14 2960 Rungsted Kyst Simone Gravlund Nielsen
Rungsted Private Realskole Vallerød Banevej 23 2960 Rungsted Kyst Eva Retbøll
Nordsjællands Grundskole og Gymnasium, att. Erling Iversen Christianshusvej 16 2970 Hørsholm Erling Iversen
Erhvervsskolen Nordsjælland Rasmus Knudsensvej 9 3000 Helsingør Kasper Stangerup
Helsingør Gymnasium Borgmester P. Christensensvej 3 3000 Helsingør Hanne Eggert Strand
HF & VUC Nordsjælland, Helsingør afdeling Gurrevej 90 3000 Helsingør
Espergærde Gymnasium og HF Gymnasievej 2 3060 Espergærde Kenneth Rasmussen
Gribskov Gymnasium Østergade 52 3200 Helsinge Claus Kristoffersen
Gribskolen Græsted Stationsvej 60c 3230 Græsted Emil Hjerl
Frederiksværk Gymnasium og HF Strandgade 34 3300 Frederiksværk Thomas Harvig
Frederiksborg Gymnasium og HF Carlsbergvej 15 3400 Hillerød Claus Peter Thormann
Handelsskolen København Nord, Hillerød Trollesminde Allé 24 3400 Hillerød Birgitte Nørgaard
HF & VUC Nordsjælland, Hillerød afdeling Milnersvej 40 3400 Hillerød
Hillerødsholmskolen Hillerødsholmsalle 2 3400 Hillerød Jacob Juhl Kongsbak
Unord Carlsbergvej 34 3400 Hillerød Stig Nørskov Jacobsen
Allerød Gymnasium Rådhusvej 6 3450 Allerød Lars Elkjær Jørgensen
Birkerød Gymnasium - HF - IB & Kostskole Søndervangen 56, postboks 220 3460 Birkerød Andreas Obel-Jørgensen
Rudolf Steiner Skolen Kvistgård Kvistgård Stationsvej 2A 3490 Kvistgård
Marie Kruses Skole Stavnsholtvej 29-31 3520 Farum Angela Nicoleta Carstensen
Frederikssund Gymnasium Odinsvej 6, postboks 150 3600 Frederikssund Martin Götz
Frederikssund Handelsgymnasium og Handelsskole UNORD Heimdalsvej 1 B 3600 Frederikssund Ida Jensen
Egedal Gymnasium og HF Gymnasievej 1 3660 Stenløse Karen Rühl
Stenløse Privatskole Dam Holme 5 3660 Stenløse Benedikte Gang
Campus Bornholm Minervavej 1 3700 Rønne Fyr Mejvang
Qeqqani Ilinniarnertuunngorniarfik C.E. Jansensvej 11, Postboks 1067 3900 Nuuk, Grønland Jens Thostrup
Teknisk gymnasium, Sanaartornermik Ilinniarfik postboks 1001 3911 Sisimiut, Grønland Tanja Rosenberg Nielsen
Handelsgymnasiet, Niuernermik Ilinniarfik postbox 516 3920 Qaqortoq, Grønland
Kujataani Ilinniarnertuunngorniarfik postboks 515 3920 Qaqortoq, Grønland
Avannaani Ilinniarnertuunngorniarfik postboks 225 3950 Aasiaat, Grønland
Himmelev Gymnasium Herregårdsvej 30, Himmelev 4000 Roskilde Kurt Ringkøbing
HTX Roskilde Pulsen 4, Postbox 132 4000 Roskilde Christian Dissing Schiøtt
Roskilde Gymnasium Domkirkepladsen 4000 Roskilde Bjarke Hansen
Roskilde Handelsgymnasium Bakkesvinget 67, postboks 338 4000 Roskilde
Roskilde Katedralskole Holbækvej 59 4000 Roskilde Petur Martin Glerfoss
VUC Roskilde Læderstræde 4 4000 Roskilde
Skolen Bifrost S/I Universitetsvej 9 4000 Roskilde Christian Bjerre Christensen
HF & VUC Klar - Ringsted Ahorn Allé 1 4100 Ringsted
HHX, EUC Ringsted Ahorn Allé 3-5 4100 Ringsted
HTX, EUC Ringsted Ahorn Allé 3-5 4100 Ringsted
Science Talenter Akademigrunden 18 4180 Sorø Terese Marianne Olga Nielsen
Sorø Akademis Skole Akademigrunden 8 4180 Sorø Mike Lauridsen
HF & VUC Klar - Slagelse Herrestræde 11 4200 Slagelse
Slagelse Gymnasium Willemoesvej 2 A 4200 Slagelse Rune Nygaard Lassen
ZBC Slagelse Willemoesvej 4 4200 Slagelse Peter Rygaard Lassen
Høng Gymnasium og HF Hovedgaden 2 4270 Høng Martin Fotel
Nordvestsjællands HF & VUC Slotshaven 5 4300 Holbæk Vanessa Flindt Sohrt
Slotshaven Gymnasium Slotshaven 1 4300 Holbæk Carsten Jensen
Stenhus Gymnasium og HF Stenhusvej 20 4300 Holbæk Henrik Densing Petersen
Allikelund Gymnasium J. Hagemann-Petersens Allé 22 4400 Kalundborg Mikael Edholm
Kalundborg Gymnasium og HF J. Hagemann-Petersens Allé 4 4400 Kalundborg Rasmus Vestergaard
Odsherreds Gymnasium Åstoftevej 34 4550 Asnæs Eva Louise Bendixen
HTX Køge, EUC Sjælland Cambusbuen 31 4600 Køge Christian Petersen
Køge Gymnasium Gymnasievej 4 4600 Køge Mads Keinicke
Køge Handelsgymnasium Lyngvej 19 4600 Køge Hanne Viuff Bang
VUC Fakse Præstøvej 5 4640 Fakse
Midtsjællands Gymnasieskoler Skolegade 31 4690 Haslev Flovin Tor Nygaard Næs
Herlufsholm Skole Herlufsholm Allé 170 4700 Næstved Richard Hannon
HTX Næstved, EUC Sjælland Jagtvej 2g 4700 Næstved Helle Greisen
Næstved Gymnasium og HF Nygårdsvej 43 4700 Næstved Peter Kastberg Hansen
VUC Storstrøm - Næstved Teatergade 23 4700 Næstved Michael Milde
ZBC Næstved Handelsskolevej 3, Holsted 4700 Næstved Stefan Holm
Vordingborg Gymnasium & HF Chr. Richardtsvej 45 4760 Vordingborg Max Wilken
ZBC Vordingborg Chr. Richardtsvej 43 4760 Vordingborg Rasmus Axelsen
CELF - det tekniske gymnasium Merkursplads 1 4800 Nykøbing F Patrick Lincoln
CELF - handelsgymnasiet Merkurs Plads 1 4800 Nykøbing F Karen-Anne Holt Herdahl
Nykøbing Katedralskole Poul Martin Møllersvej 3 4800 Nykøbing F Kurt Jensen
VUC Storstrøm - Nykøbing F Bispegade 5 4800 Nykøbing F
CELF Htx, Hhx Nakskov Nakskov Uddannelsescenter, Søvej 6 4900 Nakskov Jimmi Riise Laursen
HHX/HTX, Lollands ErhvervsGymnasium Søvej 6 4900 Nakskov Ulrik de la Motte
Nakskov Gymnasium Søvej 6 4900 Nakskov Torben Hermansen
Maribo Gymnasium Refshalevej 2 4930 Maribo Mikkel Lumbye Topsøe
HF & VUC FYN Odense City Campus Kottesgade 6-8 5000 Odense C
Odense Katedralskole Jernbanegade 34 5000 Odense C Martin Jermer Hansen
TietgenSkolen (ELM) Elmelundsvej 10 5200 Odense V Jørgen Lynggård
Tornbjerg Gymnasium Skærmhatten 15 5220 Peter Olsen
Odense Tekniske Gymnasium Munkebjergvej 130, bygning 9 5230 Odense M Kristoffer Sørensen
Sct. Knuds Gymnasium Læssøegade 154 5230 Odense M Søren Caspersen
Mulernes Legatskole Gillestedvej 11 5240 Odense Nø Lone Helene Erichsen
Kold HTX Landbrugsvej 55 5260 Odense S Bjarne Christensen
Rudolf Steiner-Skolen i Odense Lindvedvej 64 5260 Odense S
Miðnám á Kambsdali Dalsvegur 1, Kambsdalur 530 Fuglafjørður, Færøerne Helena Hansen
Nordfyns Gymnasium Højagervej 25 5471 Søndersø Henrik Thistrup
Middelfart Gymnasium og HF-Kursus Østre Hougvej 97 5500 Middelfart Jacob Allerelli
Faaborg Gymnasium Sundagervej 42 5600 Faaborg Stig Gohs
Handelsgymnasiet Vestfyn Langbygårdsvej 6 5620 Glamsbjerg Michelle Møller Thomsen
HF & VUC FYN Glamsbjerg Nørregade 42 5620 Glamsbjerg
Vestfyns Gymnasium Langbygårdsvej 4 5620 Glamsbjerg Jens S. Christensen
HHX, Svendborg Erhvervsskole og Gymnasier Skovsbovej 43 5700 Svendborg Folmer Laursen
HTX, Svendborg Erhvervsskole Skovsbovej 43 5700 Svendborg Tove Holm Petersen
Svendborg Gymnasium og HF A.P. Møllersvej 35 5700 Svendborg jens chr rasmussen
Midtfyns Gymnasium Holmehøjvej 4 5750 Ringe Marianne Weye Sørensen
Nyborg Gymnasium Skolebakken 13 5800 Jacob Munter
Oure Idrætsgymnasium Idrætsvej 1 5883 Oure Morten Lindholmer
Musikefterskolen i Humble Hovedgaden 21 5932 Humble Trine Lund Sørensen
HF & VUC FYN Ærø P.E. Pålsonsvej 1 5960 Marstal Morten Kjerulff
Handelsgymnasiet, IBC, Kolding Tvedvej 7 6000 Kolding Erik Christiansen
Hansenberg Tekniske Gymnasium Skovvangen 28 6000 Kolding Jonas Junker Jensen
Kolding Gymnasium, HF-kursus og IB School Skovvangen 10 6000 Kolding Mogens Engberg Pedersen
Kolding HF og VUC Kolding Åpark 16 6000 Kolding
Lyshøjskolen Lyshøj Alle 1 6000 Kolding Morten Vorgod
Munkensdam Gymnasium Tøndervej 100 6000 Kolding Louise Søndergaard
Det Blå Gymnasium Haderslev Handelsskole Kroghs Kobbel 2 6100 Haderslev Nicolai Okholm Hybschmann
Haderslev Katedralskole Christiansfeldvej 31 6100 Haderslev Nils-Christian Aulkær Glöe
Teknisk gymnasium i Haderslev, EUC Syd Christen Kolds Vej 20 6100 Haderslev Karen Hobolth
VUC Syd - Haderslev Kroghs Kobbel 2 6100 Haderslev
Deutsches Gymnasium für Nordschleswig Svinget 26-28 6200 Aabenraa Simone Sippel Pedersen
Handelsgymnasiet, IBC, Aabenraa Dronning Margrethesvej 6-12 6200 Aabenraa
Teknisk gymnasium i Aabenraa, EUC Syd Stegholt 35-36 6200 Aabenraa Christina Lüdtke
VUC Syd - Aabenraa Lavgade 30 6200 Aabenraa René Vestergaard
Aabenraa Statsskole Forstallé 14 6200 Aabenraa Dorte Nielsen
Teknisk gymnasium i Tønder, EUC Syd Plantagevej 35 6270 Tønder Jesper Uhre
Tønder Gymnasium Astronom Hansensgade 9 6270 Tønder Micha Pudlo
Tønder Handelsgymnasium Martin Hammerichsvej 2 6270 Tønder
VUC Syd - Tønder Plantagevej 37C 6270 Tønder
Duborg-Skolen postboks 380 6330 Padborg Steen Andersen
Alssundgymnasiet Sønderborg Grundtvigs Allé 86 6400 Sønderborg Kaspar Nissen
Business College Syd Sdr. Landevej 30 6400 Sønderborg Winnie Bjørn Mosegaard
Sønderborg Statsskole Kongevej 37 6400 Sønderborg Karin Lentfer Kristiansen
Teknisk gymnasium i Sønderborg, EUC Syd Hilmar Finsens Gade 14-18 6400 Sønderborg Mia Steenholt
VUC Syd - Sønderborg Løkken 1 6400 Sønderborg Nicolae Marian
Scienceefterskolen Nordborg Slot Slotsgrunden 1 6430 Nordborg Jesper Lytzen
Studenterkurset og Kostskolen i Sønderjylland Vestergade 8 6520 Toftlund
Vejen Gymnasium og HF Petersmindevej 3, postboks 180 6600 Vejen Karsten Refsgaard
Vejen Handelsgymnasium Jyllandsgade 11 6600 Vejen
Rybners Gymnasium HHX og STX Grådybet 73G 6700 Esbjerg Kiri Damm Knudsen
Rybners htx Spangsbjerg Møllevej 72 6700 Esbjerg Helle Laursen
VUC Vest - Esbjerg afdeling Stormgade 47 6700 Esbjerg Claus Simonsen
Esbjerg Gymnasium og HF Kursus Spangsbjerg Møllevej 310 6705 Esbjerg Ø Anette Nielsen
Ribe Katedralskole Puggårdsgade 22 6760 Ribe Birgitte Jastrup
Varde Gymnasium Frisvadvej 72 6800 Varde Peter Bäume
Varde Handelsgymnasium Frisvadvej 70 6800 Varde Ester Kragh
Vestjysk Gymnasium Tarm Skolegade 15 6880 Tarm Birger Juhl Nielsen
HTX-Skjern 18 6900 Skjern hella Rosenkvist
Vestjydsk Handelsgymnasium Ånumvej 14 6900 Skjern
Det Kristne Gymnasium Vasevej 28, postboks 155 6950 Ringkøbing Jakob Olesen
Ringkjøbing Gymnasium Vasevej 24 6950 Ringkøbing Allan Wiuff Korsholm
Ringkjøbing Handelsgymnasium Vasevej 20 6950 Ringkøbing
Fredericia Gymnasium Nørrebrogade 88 7000 Fredericia Rasmus Østergaard
Gymnasiet HTX Lillebælt Teknikervej 2, postboks 719 7000 Fredericia Thomas Hytting Nielsen
Handelsgymnasiet, IBC, Fredericia Mosegårdsvej 1 7000 Fredericia Berit Bitsch Kristoffersen
HF og VUC Fredericia Mosegårdsvej 1 7000 Fredericia
Klaksvikar HF-skeið Klaksvíksvegur 700 Klaksvik, Færøerne
Teknisk gymnasium, Tekniski Skúlin í Klaksvík Mýrivegur 2, postboks 20 700 Klaksvík, Færøerne Heidi Gregersen
Campus Vejle Boulevarden 48 7100 Vejle Lars Therkelsen
Rosborg Gymnasium & HF Vestre Engvej 61-63 7100 Vejle Jacob Jalving
Rødkilde Gymnasium Rødkildevej 42 7100 Vejle Mathias Fugmann
Vejle Tekniske Gymnasium Jernbanegade 28 7100 Vejle Anette Vestergaard Lykke
Tørring Gymnasium Kirkevej 20 7160 Tørring Lone Brun Jakobsen
Grindsted Gymnasie- og Erhvervsskole Tinghusgade 20 7200 Grindsted Mette Åseng
Grindsted Gymnasie- og Erhvervsskole Tinghusgade 20 7200 Grindsted Mette Åseng
Herning Gymnasium H.P. Hansens Vej 8 7400 Herning Jakob Gottschalck
Herning HF og VUC Brorsonsvej 2 7400 Herning Johnny Nielsen
Herningsholm Gymnasium - HHX Lillelundvej 21 7400 Herning Mette Schøsler
Herningsholm Gymnasium - HTX Lillelundvej 21 7400 Herning Anders Ditlev Jakobsen
HHX-Ikast Bøgildvej 12 7430 Ikast
Ikast-Brande Gymnasium Bøgildvej 6 7430 Ikast Ulrik Rønne Antonsen
Holstebro Gymnasium og HF Langgade 27 7500 Holstebro Kristine Axelholm Grünberger
Holstebro Handelsgymnasium Døesvej 76 7500 Holstebro Inge Riis Korsgaard
UCHolstebro, Htx Døesvej 70 7500 Holstebro Jørgen Rasmussen
VUC Holstebro-Lemvig-Struer Valdemar Poulsensvej 8 7500 Holstebro Morten Christensen
Struer Statsgymnasium Jyllandsgade 2 7600 Struer Maj Sorin-Kristensen
Lemvig Gymnasium Romvej 30 7620 Lemvig Peter Hansen
Nr. Nissum Seminarium og HF Svinget 5 7620 Lemvig
Teknisk Gymnasium Thisted, EUC Nordvest Lerpyttervej 54 7700 Thisted Lars Vestergaard Iversen
Thisted Gymnasium og HF-Kursus Ringvej 32 7700 Thisted Flemming Pedersen
Thisted Handelsgymnasium Lerpyttervej 52 7700 Thisted Mikkel Funch Rasmussen
Thy-Mors HF & VUC, Thisted Munkevej 9 7700 Thisted
Thy-Mors HF & VUC, Hurup afd. Jernbanegade 21 7760 Hurup Thy
Skive College. HHX Arvikavej 2b 7800 Skive Peter A. Andersen
Skive College, HTX Arvikavej 2B 7800 Skive Thomas Balle
Skive Gymnasium og HF Egerisvej 180 7800 Skive Per Fack
Skive-Viborg HF & VUC, Skive Hjalmar Kjems Allé 6 7800 Skive
Morsø Gymnasium Limfjordsvej 95 7900 Nykøbing M Jesper Kjær Nannerup
Nykøbing Handelsgymnasium Limfjordsvej 95 7900 Nykøbing M
Thy-Mors HF & VUC, Nykøbing afd. Limfjordsvej 95 postbox 303 7900 Nykøbing M
Marselisborg Gymnasium Birketinget 9 8000 Århus C Hanne Stenholt Krogh
Aarhus Katedralskole Skolegyde 1-3 8000 Århus C Lasse Broby Rieks
AARHUS TECH, Aarhus Gymnasium Dollerupvej 2 8000 Århus C Niels-Kristian Skov Hansen
Rudolf Steiner-Skolen i Århus Strandvejen 102 8000 Aarhus C
VUC Århus, Århus afdeling Dalgas Avenue 2 8100 Aarhus C Søren Boldsen
Århus Akademi Gøteborg Allé 2-4 8200 Århus N Niels Kirk
Århus Statsgymnasium Fenrisvej 33 8210 Århus V Nikolaj Kjær
Risskov Gymnasium Tranekærvej 70 8240 Risskov Astrid Frøhlich Staanum
Aarhus Business College, Aarhus Handelsgymnasium, Vejlby Vejlby Centervej 50 8240 Risskov Helena Borum
Egå Gymnasium Mejlbyvej 4 8250 Egå Sonny Krag
Miðnámsskúlin i Suðuroy Grønudalur 2 825 Porkeri, Færøerne Lisa F. Danielsen
Viby Gymnasium og HF Søndervangs Allé 45 8260 Viby J Benny Madsen
Aarhus Business College Sønderhøj 28 8260 Viby J Mia Norman Andersen
Aarhus Business College, Aarhus Handelsgymnasium, Viemosevej Viemosevej 1 8260 Viby J Rasmus Hauge Alminde
AARHUS GYMNASIUM, Viby Hasselager Allé 10 8260 Viby J John Ellekrog
Odder Gymnasium Østermarksvej 25 8300 Odder Darya Bograd
Favrskov Gymnasium Ellemosevej 30 8370 Hadsten Mia Dollerup
Aarhus Gymnasium - Tilst Kileparken 25, Tilst 8381 Tilst Van Luong
Handelsgymnasium Rønde Skrejrupvej 9B 8410 Rønde Eskil Wadsholt
Syddjurs Gymnasium Kr. Herskindsvej 6 8410 Rønde Tobias Buttenschøn
Grenaa Gymnasium N.P. Josiassensvej 21 8500 Grenaa Jørgen Lolle
Vid Gymnasier N.P. Josiassensvej 44 8500 Grenaa Niels Lund
College 360, Teknisk Gymnasium Bindslevs Plads 1 8600 Silkeborg Julie Hansen
Silkeborg Gymnasium Oslovej 10 8600 Silkeborg Eva Gjaldbæk Frandsen
Silkeborg Handelsgymnasium Markedsgade 3 8600 Silkeborg Rikke Frensel Rasmussen
Th. Langs HF og VUC Hostrupsgade 48 - 56 8600 Silkeborg
Th. Langs, VUC Silkeborg Hostrupsgade 48 8600 Silkeborg
HF & VUC Skanderborg Højvangens Torv 2 8660 Skanderborg
Skanderborg Gymnasium Højvangens Torv 6 8660 Skanderborg Toki Pold Kruse
Skanderborg-Odder Center for Uddannelse Højvangens Torv 2 8660 Skanderborg Kim Lund Larsen
TEKNISK GYMNASIUM Skanderborg Højvangens Torv 2 8660 Skanderborg Mikkel Stouby Petersen
Horsens Gymnasium & HF Studentervænget 2 8700 Horsens Jan Agentoft Nielsen
Horsens Handelsgymnasium Stadionsvej 2 8700 Horsens
Horsens HF & VUC Holmboes Alle 1c 8700 Horsens Anne Birte Jørgensen
HTX, Learnmark Horsens Stadionsvej 2 8700 Horsens Annika Clemmensen
Vejlefjordskolen Vejlefjordskolen 15 8721 Daugård Jørgen Voldstad
Hedensted Skole Østerled 6 8722 Hedensted Rune Vang Sommer
Midtbyens Gymnasium, HTX og EUX Banegårds Allé 1 8800 Viborg Trine Skøtt
Skive-Viborg HF & VUC, Viborg Gråbrødre Kirke Str. 5 8800 Viborg
Viborg Gymnasium og HF Skaldehøjvej 12 8800 Viborg Clemens Nordentoft
Viborg Handelsgymnasium, Mercantec Vinkelvej 20 8800 Viborg Tina Frees
Viborg Katedralskole Gl. Skivevej 2 8800 Viborg Troels Agerholm
Bjerringbro Gymnasium P.E. Eriksens Vej 2 8850 Bjerringbro Peter Mark Salomonsen
Randers Statsskole Rådmandsboulevard 20 8900 Lene Hermansen
Handelsgymnasiet Minerva, Minervavej Minervavej 57 8900 Randers
Handelsgymnasiet Tradium Rådmands Boulevard 19 8900 Randers Anette Berg Pedersen
Tradium Tekniske Gymnasium Vester Allé 26, postboks 2009 8900 Randers Anders Thomsen
Randers HF & VUC Nålemagervej 110 8920 Randers NV
Paderup Gymnasium Apollovej 64 8960 Randers SØ Diana Nielsen
HF&VUC NORD, Aalborg afd. På Sporet 8 9000 Aalborg Elena G. Steffensen
Aalborg City Gymnasium På Sporet 4 9000 Aalborg Jan Sørensen
Aalborg Handelsgymnasium, Saxogade Saxogade 10, postboks 364 9000 Aalborg Niels Maribo Bache
Aalborghus Gymnasium Sohngårdsholmsvej 60 9000 Aalborg Nicolai Krebs Sørensen
Aalborg Katedralskole Sankt Jørgens Gade 5 9000 Aalborg Nikolaj Hess-Nielsen
Aalborg Tekniske Gymnasium Øster Uttrup Vej 5 9000 Aalborg René Randrup Rasmussen
Aalborg Handelsgymnasium, Turøgade Turøgade 1 9000 Aalborg Søren Arani Mortensen
Hasseris Gymnasium Hasserisvej 300, postboks 70 9100 Aalborg Peter Væversted Pedersen
Dronninglund Gymnasium Søndervangsvej 9330 Dronninglund Jette Vestergaard
Mentiqa Nordjylland Thistedvej 115 9400 Nørresundby Thomas Skau
Nørresundby Gymnasium og HF Studievej 14 9400 Nørresundby Allan Frendrup
Himmerland Erhvervs- og Gymnasieuddannelser Kirketoften 7 9500 Hobro Tobias Olsson
Mariagerfjord Gymnasium Amerikavej 5 9500 Hobro Anne-Kirsten Mose
Støvring Gymnasium Mastrupvej 77 9530 Støvring Christian Pedersen
Handelsgymnasiet, Erhvervsskolerne Aars Østre Boulevard 10 9600 Aars Michael Tørngren Henriksen
Teknisk gymnasium, Himmerlands Erhvervs- og Gymnasieuddannelser Østre Boulevard 10 9600 Aars Michael Tørngren Henriksen
Vesthimmerlands Gymnasium og HF Jyllandsgade 52 9600 Aars Signe Ougaard
Fjerritslev Gymnasium Skovbrynet 9 9690 Fjerritslev Janus Ramlov
Fjerritslev Handelsgymnasium Skovbrynet 9 9690 Fjerritslev
Brønderslev Gymnasium og HF Islands Allé 20 9700 Brønderslev Niels Ø. Christensen
HHX, EUC Nord Hestkærvej 30 9800 Hjørring Mette Ahlmann Bech
Hjørring Gymnasium / STX og HF Skolevangen 23 9800 Hjørring Rikke Bom Poulsen
HTX-Hjørring M.P. Koefoeds Vej 10 9800 Hjørring Tanja Juul Petersen
VUC&HF Nordjylland, Hjørring-afdelingen Skolevangen 27 9800 Hjørring Ronni Post
Frederikshavn Gymnasium Kærvej 1 9900 Frederikshavn Line Ørtoft Endelt
Frederikshavn Handelsgymnasium Kirkegade 9 9900 Frederikshavn
HF & VUC NORD, Frederikshavn afdeling Kærvej 3 9900 Frederikshavn Per Kirkegaard
HTX-Frederikshavn Hånbækvej 50 9900 Frederikshavn Mark Vestergaard
A. P. Møller Skolen Fjordallee 1 D-24837 Schleswig, Tyskland Osypa Les

Webmaster:
webmaster@georgmohr.dk
. Sidst ændret: 27/11-2022 03:37.