Georg Mohr-Konkurrencen og videregående matematikkonkurrencer

Georg Mohr-Konkurrencens vindere

2017

Alex Villaro KrügerMarie Kruses Skole 1m20 point
Iustin BeldieNyborg Gymnasium 2i16 point
Nicolai Sebastian CarstensenMunkensdam Gymnasium 3z16 point
Marius Christian FischerRoskilde Gymnasium 1w16 point
Joakim Asger FærgemanAlssundgymnasiet Sønderborg a1716 point
Jingdan HuaTalentCampDK og Lyngby Private Skole 9. klasse16 point
Magnus Christian Ring MerrildHerning Gymnasium 1x16 point
Jonathan Tilling NiemannAurehøj gymnasium 3x16 point
Sigrid Lund RasmussenHTX, Svendborg Erhvervsskole 1.MatFys16 point
Kristoffer Ryhl-JohansenErhvervsskolen Nordsjælland, HTX i Hillerød 3d16 point
Thomas Holme SurlykkeFrederiksborg Gymnasium og HF 3w16 point
Simon GraversenAARHUS TECH, Aarhus Gymnasium 3.R15 point
Karl Hvarregaard MosePaderup Gymnasium 3.a15 point
Rasmus Juhl ChristensenViborg Katedralskole 3y14 point
Marie Cecilie HartmeyerFrederiksborg Gymnasium og HF 3y14 point
Viktor Haarmark NielsenNEXT - Sukkertoppen Gymnasium 3w14 point
Hans Brüner DeinHTX, Learnmark Horsens 3.mf13 point
Søren István Adorján DyhrHøng Gymnasium og HF 3cx13 point
Andreas Michael HermansenEgå Gymnasium 3x13 point
Ida KählerRysensteen Gymnasium 2x13 point
Oskar Nicolaj Press MathiasenEgå Gymnasium 1x13 point
Rasmus Bruhn NielsenAlssundgymnasiet Sønderborg ab1813 point
Asger SchultzKøge Gymnasium 3.u13 point
Oscar Emil SommerRysensteen Gymnasium 2x13 point
Jonas WintherStøvring Gymnasium 3.a13 point

PDF

Øvrige deltagere får oplyst deres resultatet af deres skoles kontaktlærer, som har adgang til det som beskrevet i et brev til skolens matematiklærere. Vinderne får gennem skolen indbydelse til et vinderseminar. Vinderne kan også melde sig til Facebookgruppen "Georg Mohr vinderseminar 2017" og få mere information.


2016

Mads Bjerge ChristensenMidtsjællands Gymnasieskoler 3a20 point
Tommaso AschieriRødkilde Gymnasium 2g19 point
Alexander ChristgauGl. Hellerup Gymnasium 3x19 point
Jonathan Tilling NiemannAurehøj gymnasium 2x18 point
Mikkel GoldschmidtNørre Gymnasium 2r17 point
Marie Cecilie HartmeyerFrederiksborg Gymnasium og HF 2y17 point
Troels Sabroe EbbesenØregård Gymnasium 3y16 point
Simon Skovbak GraversenAarhus Gymnasium (HTX) 2g16 point
Alex Villaro y KrügerTalentCampDK og Marie Kruses Skole 9. kl16 point
Sigrid Lund RasmussenKerteminde Efterskole 10. kl16 point
Frederik Lerbjerg AagaardRybners htx 3a15 point
Iustin BeldieNyborg Gymnasium 1v15 point
Tim With BerlandRoskilde Katedralskole 3q15 point
Nicolai Sebastian CarstensenMunkensdam Gymnasium 2z15 point
Kejia ChenBirkerød Gymnasium - HF - IB & Kostskole 3u15 point
Rasmus Juhl ChristensenViborg Katedralskole 2y15 point
Marius Christian FischerTalentCampDK og Absalon Skole 9. kl15 point
Lasse Liang Bjørn HansenN. Zahles Gymnasieskole 3a15 point
Lukas KlugeFrederiksborg Gymnasium og HF 3w15 point
David Rasmussen LolckH.C. Ørsted Gymnasiet, Ballerup g415 point
Felix MinddalHTX Sukkertoppen 3y15 point
Viktor Haarmark NielsenHTX Sukkertoppen 2w15 point
Thomas Terp PaulsenEgå Gymnasium 2x15 point
Oscar Rindel PeulickeGl. Hellerup Gymnasium 3x15 point
Stefan Sajin-HenningsenSankt Annæ Gymnasium 2c15 point
Nikolaj Catois StraarupMunkensdam Gymnasium 2y15 point
Thomas Holme SurlykkeFrederiksborg Gymnasium og HF 2w15 point

PDF


2015

Matias Frank JensenRødkilde Gymnasium 3l20 point
Mads Bach VilladsenMariagerfjord Gymnasium 3uv19 point
Asbjørn Bækgaard LauritsenFrederiksberg Gymnasium 3y18 point
Eigil Fjeldgren RischelLyngby Tekniske Gymnasium 3mf17 point
Stine ValgreenChristianshavns Gymnasium 3x17 point
Iustin BeldieMentiqa Odense 9.kl16 point
Kejia ChenBirkerød Gymnasium - HF - IB ; Kostskole 2u16 point
Anders ChristensenHasseris Gymnasium 3z15 point
Mads Bjerge ChristensenMidtsjællands Gymnasieskoler 2a15 point
Alexander ChristgauGl. Hellerup Gymnasium 2x15 point
Snorre Christian Dam ClasenNærum Gymnasium 3y15 point
Emil Skovgaard LundFavrskov Gymnasium 3a15 point
Kristina MitenkovaIkast-Brande Gymnasium 2i15 point
Svend Krøjer MøllerNørre Gymnasium 3x15 point
Jonathan NiemannAurehøj gymnasium 1x15 point
Sigrid Lund RasmussenIda Holsts Skole 9.kl15 point
Kristoffer Ryhl-JohansenErhvervsskolen Nordsjælland, HTX i Hillerød 1D15 point
Rasmus Peter SkadborgUCHolstebro, Htx 2e15 point
Kristopher TorpEgå Gymnasium 3y15 point
Lasse Harboe WolffBirkerød Gymnasium - HF - IB ; Kostskole 1x15 point
Gustav Kjærbye BaggerKolding Gymnasium, HF-kursus og IB School 1i14 point
Holger Rubæk DanielsenNordsjællands Grundskole - Gymnasium og HF 2x14 point
Mads Johan HulgaardBorupgaard Gymnasium 3y14 point
Vu Duong NguyenBirkerød Gymnasium - HF - IB ; Kostskole 1w14 point
Axel Skovgaard TeglskovÅrhus Statsgymnasium 3z14 point

PDF


2014

Markus Emil JacobsenAurehøj Gymnasium 3x20 point
Morten Konggaard SchouVejle Tekniske Gymnasium 3.t20 point
Eigil RischelLyngby Tekniske Gymnasium 2mf19 point
Jakob Bæk Tejs KnudsenMarie Kruses Skole 3m18 point
Stine ValgreenChristianshavns Gymnasium 2x18 point
Asbjørn Bækgaard LauritsenFrederiksberg Gymnasium 2y17 point
Søren Schunck ThomsenNørre Gymnasium 3x17 point
Snorre Christian Dam ClasenNærum Gymnasium 2y16 point
Troels Kaas IbsenNørre Gymnasium 3x16 point
Benjamin KlahnAabenraa Statsskole 3.x16 point
Alexander Tångberg KristenssonRoskilde Gymnasium 3z16 point
Emil Skovgaard LundFavrskov Gymnasium 2a16 point
Iustin BeldieMentiqa Odense 8.kl15 point
Svend Krøjer MøllerNørre Gymnasium 2x15 point
Emil Goldsmith OlesenTeknisk Gymnasium Viby 10xvx15 point
Yifan Liu VestergaardHasseris Gymnasium IB215 point
Stefan Hrouda-RasmussenErhvervsskolen Nordsjælland, HTX i Hillerød 3E14 point
Heini HøgnasonFøroya Studentaskúli og HF-skeið 3y14 point
Torkil JespersenFøroya Studentaskúli og HF-skeið 2v14 point
Lukas KlugeFrederiksborg Gymnasium og HF 1w14 point
Kristopher TorpEgå Gymnasium 2y14 point
Mads Bach VilladsenMariagerfjord Gymnasium 2uv14 point

PDF


2013

Peter Michael Reichstein RasmussenRanders Tekniske Gymnasium 3.a20 point
Troels Bøggild KrogsbøllBagsværd Kostskole og Gymnasium 3a16 point
Frederik Ravn KlausenGl. Hellerup Gymnasium 3y16 point
Søren Schunck ThomsenNørre Gymnasium 2x16 point
Heini HøgnasonFøroya Studentaskúli og HF-skeið 2.y15 point
Jakob Bæk Tejs KnudsenMarie Kruses Skole 2m15 point
Morten SchouVejle Tekniske Gymnasium 2T15 point
Sigurd Søgaard ChristensenHasseris Gymnasium 3y14 point
Mads Juul DamgaardMidtfyns Gymnasium 3x14 point
Esben Skovhus DitlefsenAarhus Katedralskole 2l14 point
Sebastian Tim HoldumMaribo Gymnasium 3d14 point
Mikkel HoumarkVarde Gymnasium 3v14 point
Markus Emil JacobsenAurehøj Gymnasium 2x14 point
Malte Kjellerup JuhlAurehøj Gymnasium 2x14 point
Alexander Tångberg KristenssonRoskilde Gymnasium 2z14 point
Christian Anker RosiekGl. Hellerup Gymnasium 2y14 point
Yifan Liu VestergaardHasseris Gymnasium IB114 point
Simon Pil WilbrandtSvendborg Gymnasium og HF 3.z14 point
Iustin BeldieMentiqa Odense 7. kl.13 point
Jens Jakob GammelgaardMarselisborg Gymnasium 2m13 point
Michael Blom HermansenCPH West, Htx 3.mf13 point
Esther MeronSilkeborg Gymnasium 2z13 point
Simon Panella PedersenFavrskov Gymnasium 3.a13 point
Luise Valentin RygaardAurehøj Gymnasium 3x13 point
Marcus SvendstorpHerlufsholm Skole 3z13 point
Mathias Husted TorpStenhus Gymnasium og HF 3w13 point

PDF


2012

Asbjørn NordentoftAurehøj Gymnasium 3x20 point
Peter RasmussenRanders Tekniske Gymnasium 2a18 point
Jan ChristensenDuborg-Skolen11FYSB 16 point
Joakim MøllerAalborghus Gymnasium 3y16 point
Simon Panella PedersenFavrskov Gymnasium 2.a16 point
Mads Allerup CarlsenVordingborg Gymnasium & HF 2.t15 point
Sebastian PedersenMarie Kruses Skole 3m15 point
Nikolaj ThamsHaderslev Katedralskole 09-y15 point
Aluna RizzoliNæstved Gymnasium og HF 2y14 point
Mads Juul DamgaardMidtfyns Gymnasium 2x13 point
Kristoffer Ørsnes JansenGefion Gymnasium B3a13 point
Frederik RavnGl. Hellerup Gymnasium 2y13 point
Merle SiebrechtDeutsches Gymnasium für Nordschleswig 2b13 point
Simon Niels EsbjergRibe Katedralskole 3x12 point
Jacob HastrupAurehøj Gymnasium 3x12 point
Tue Holm-JensenBorupgaard Gymnasium 3x12 point
Anders Mygind JepsenViborg Katedralskole 2w12 point
Jakob Bæk Tejs KnudsenMarie Kruses Skole 1m12 point
Alexander KristenssonRoskilde Gymnasium 1z12 point
Troels Bøggild KrogsbøllBagsværd Kostskole og Gymnasium 2a12 point
Jasmin Øder MadsenIngrid Jespersens Gymnasieskole 3. D12 point
Carsten Michael Rosenkilde NielsenGribskov Gymnasium 3x12 point

PDF


2011

Asbjørn NordentoftAurehøj gymnasium 2x20 point
Mathias KristensenEsbjerg Gymnasium og HF Kursus 3x19 point
Anders Eller ThomsenRisskov Gymnasium 3x19 point
Mathias Weirsøe KlitgaardSankt Annæ Gymnasium 3c17 point
Anders AamandIngrid Jespersens Gymnasieskole 3. D16 point
Jan ChristensenDuborg-Skolen12B 16 point
Lasse JensenIkast-Brande Gymnasium 3b16 point
Theis Eizo De Noord BedstedOdder Gymnasium 3x14 point
Thomas Bundgaard HoelgaardAalborg Katedralskole 3y14 point
Ole Aae IversenUCHolstebro, Htx 3a14 point
Boris Bolvig KjærAurehøj gymnasium 3x14 point
Jacob Gade KofoedGl. Hellerup Gymnasium 3y13 point
Tobias Holm BønnelykkeAalborg Katedralskole 3z12 point
Liane DupontAlssundgymnasiet Sønderborg a1112 point
Simon Niels EsbjergRibe Katedralskole 2x12 point
Mikkel KringelbachAarhus Katedralskole 3.l12 point
Nicklas Myrthue ThorsenNærum Gymnasium 3y12 point
Karen Pi UnnerupBirkerød Gymnasium - HF - IB & Kostskole 3u12 point
Jens Vinther ClausenMaribo Gymnasium 3d11 point
Rasmus Holboe DahlGl. Hellerup Gymnasium 3y11 point
Lasse Bjørn KristensenHaderslev Katedralskole 08-y11 point
Rikke Marie LanghedeFalkonergårdens Gymnasium og HF-Kursus3e11 point
Shiqi LiBirkerød Gymnasium - HF - IB & Kostskole 3u11 point
Tine Bryder NielsenRødovre Gymnasium 3.f11 point
Andreas ProschowskyAllerød Gymnasium 3y11 point
Ji-Min YimCopenhagen International School MYP511 point

PDF


2010

Nikolaj P. I. KammersgaardEsbjerg Gymnasium og HF Kursus3u20 point
Anders Eller ThomsenRisskov Gymnasium 2x18 point
Asbjørn NordentoftAurehøj Gymnasium 1x16 point
Mads Bøttger HansenAabenraa Statsskole 3x16 point
Mathias Bæk Tejs KnudsenMarie Kruses Skole 3nM16 point
Mathias KristensenEsbjerg Gymnasium og HF Kursus2x16 point
Rune CarlsenGladsaxe Gymnasium 3x16 point
Emil Schou MartinyRisskov Gymnasium 2x15 point
Mikkel Bøhlers NielsenNørre Gymnasium 3y15 point
Andreas ProschowskyAllerød Gymnasium 2y14 point
Mathias KlitgaardSankt Annæ Gymnasium 2c14 point
Jingyu SheNærum Gymnasium 3w13 point
Nicklas Myrthue ThorsenNærum Gymnasium 2y13 point
Casper FreksenSønderborg Statsskole 1x12 point
Christian Baadsgaard JepsenVirum Gymnasium 3a12 point
Gorm JensenSankt Annæ Gymnasium 3d12 point
Henning JagdFredericia Gymnasium 3d12 point
Lasse JensenIkast-Brande Gymnasium 2b12 point
Niklas HjulerRungsted Gymnasium 3x12 point
Ole Aae IversenHolstebro Tekniske Gymnasium 2a12 point
Peter StentoftBagsværd Kostskole og Gymnasium 3a12 point
Tine Bryder NielsenRødovre Gymnasium 2f12 point

PDF


2009

Rasmus Nørtoft JohansenBallerup Tekniske Gymnasium 3A20 point
Pernille HanehøjNærum Gymnasium 3w19 point
Mads Bøttger HansenAabenraa Statsskole 2x19 point
Nikolaj Peter Iversen KammersgaardEsbjerg Gymnasium og HF Kursus2u19 point
Milena LabanSorø Akademis Skole 3y19 point
Mikkel Bøhlers NielsenNørre Gymnasium 2y19 point
Niels OlsenBorupgaard Gymnasium 3x19 point
Jeppe Aspmann AndersenHerning Gymnasium 3x18 point
Rune CarlsenGladsaxe Gymnasium 2x18 point
Freja ElbroNørre Gymnasium 3i18 point
Mathias Bæk Tejs KnudsenMarie Kruses Skole 2nM18 point
Thomas Dybdahl AhleBirkerød Gymnasium - HF - IB & Kostskole3t17 point
Ben BraithwaiteHTX Vibenhus 3.xy17 point
Lauge Mølgaard HoyerViborg Katedralskole 3u17 point
Mathias KristensenEsbjerg Gymnasium og HF Kursus1x17 point
Anders Eller ThomsenRisskov Gymnasium 1x17 point
Kasper FreimanMidtfyns Gymnasium 3x16 point
Gert Qin HansenNærum Gymnasium 3x16 point
William Kurdahl LarsenFrederiksberg Gymnasium 2y16 point
Nikolai MoestrupRibe Katedralskole 3x16 point
Asbjørn NordentoftHolbergskolen 9. kl.16 point
Jeppe Willads PetersenFrederiksberg Teknisk gymnasium , TEC 3a16 point
Mads PaulsenSlagelse Gymnasium & HF-Kursus3y16 point
Patricia QuistNærum Gymnasium 2c16 point
Joanna Nan WangN. Zahles Gymnasieskole 3a16 point
Bin YuanBirkerød Gymnasium - HF - IB & Kostskole 2u16 point

PDF


2008

Sune Kristian JakobsenTeknisk gymnasium, CEUS 3C20 point
Asger Kjærulff JensenAarhus Katedralskole 3e20 point
Rasmus Nørtoft JohansenBallerup Tekniske Gymnasium 2A20 point
Tobias MadsenAalborghus Gymnasium 3x20 point
Erik Alexander AndersenRoskilde Tekniske Gymnasium 3.119 point
Mathias Bundgaard SvenssonAalborg Katedralskole 2x19 point
Milena LabanSorø Akademis Skole 2y17 point
Anders MøllgaardVirum Gymnasium 3a17 point
Rasmus FaberChristianshavns Gymnasium 3x16 point
Tobias BertelsenGladsaxe Gymnasium 3u15 point
Nikolaj Peter I. KammersgaardEsbjerg Gymnasium og HF Kursus1u15 point
Mathias Bæk Tejs KnudsenMarie Kruses Skole 1nM15 point
Daniel LassenHasseris Gymnasium 3i14 point
Mikkel Bøhlers Nielsen Nørre Gymnasium 1y14 point
Magnus Petersen PaaskeNiels Brocks Elitegymnasium E1214 point
Steffen Højris PedersenFrederikshavn Gymnasium og HF-Kursus3t14 point
Freja Elbro Nørre Gymnasium 2i13 point
Pernille Hanehøj Nærum Gymnasium 2W13 point
Tobias Ansbak Louv Nørre Gymnasium 2x13 point

PDF


2007

Sune Kristian JakobsenTeknisk gymnasium, CEUS 2 htx20 point
Niccolo Skovgård PoulsenLangkær gymnasium og HF3y20 point
Lars Lynne HansenBirkerød Gymnasium og HF2t18 point
Thomas Due BostrupBirkerød Gymnasium og HF3z17 point
Asger Kjærulff JensenAarhus Katedralskole 2e17 point
Tobias MadsenAalborghus Gymnasium 2x17 point
Lasse AlbækChristianshavns Gymnasium 2x16 point
Thorbjørn Mosekjær IversenAarhus Katedralskole 2e16 point
Henrik JacobsenOdsherred Gymnasium 3x16 point
Christian MarboeEsbjerg Statsskole 3y16 point
Adam E. Nyholm ThomsenMaribo Gymnasium 3y16 point
Jakob Hjorth HansenNykøbing Katedralskole 3x15 point
Thomas Holst-HansenDronninglund Gymnasium 3x15 point
Amalie HøgenhavenChristianshavns Gymnasium 3y15 point
Mathias Rosdahl JensenAmtsgymnasiet i Roskilde 3z15 point
Ole LauridsenDet Kristne Gymnasium 3x15 point
Andrei LissovoiBirkerød Gymnasium og HF3u15 point
Niels OlsenBorupgaard Amtsgymnasium 1x15 point
Rasmus PedersenSkanderborg Gymnasium 3z15 point

2006

Sebastian Paaske TørholmN. Zahles Gymnasieskole 3x15 point
Sune Kristian JakobsenCEUS, HTX-afdelingen 1g14 point
Kang LiLangkær gymnasium og HF2z14 point
Jesper Brandt RasmussenGl. Hellerup Gymnasium 3u14 point
Steen VesterFalkonergårdens Gymnasium og HF-kursus4z14 point
Niki Meinert HansenSankt Annæ Gymnasium 3 MAA13 point
Anders Skovgaard KnudsenOdense Tekniske Gymnasium MATA113 point
Emil PedersenSlagelse Gymnasium og HF-kursus3y13 point
Asbjørn Muurholm BrandtHaderslev Katedralskole 2. x12 point
Jens Olav DahlgaardHasseris Gymnasium 3z12 point
Alexander FickRysensteen Gymnasium 3y12 point
Tim HansenAmtsgymnasiet i Roskilde 3y12 point
Viktor JoensenGl. Hellerup Gymnasium 3y12 point
Kristian MadsenMunkensdam Amtsgymnasium 3z12 point
Andras OrtindFøroya Studentaskúli og HF-skeid 3.g12 point
Nicolai SandersVestre Borgerdyd Gymnasium og HF3.y12 point
Amalie HøgenhavenChristianshavns Gymnasium 2.y*)

PDF

*) Vinder uden pointtal på grund af særlige omstændigheder.


2005

Martin W. JacobsenVirum Gymnasium 3w19 point
Sune Nikolaj Precht ReehBorupgaard Amtsgymnasium 3x16 point
Morten PoulsenMarselisborg Gymnasium 3z12 point
Mikkel AbrahamsenOdsherred Gymnasium 3y11 point
Eske SparsøGladsaxe Gymnasium 3u11 point
Steen VesterFalkonergårdens Gymnasium og HF-kursus3z11 point
Drees Nors AndersenBrønderslev Gymnasium og HF3z10 point
Kåre JacobsenMaribo Gymnasium 3x10 point
Nis Brix Lauridsen Skanderborg Gymnasium 3y10 point
Jette MarcherGreve Gymnasium 3z10 point
Jeppe K. MüllerGladsaxe Gymnasium 3t10 point
Simon Ellersgaard NielsenHerlufsholm Skole IB 210 point
Emil B. NielsenGl. Hellerup Gymnasium 3x10 point
Kræn Vodder NielsenRibe Katedralskole 3x10 point
Danny WilsonSankt Annæ Gymnasium 2x10 point
Ole S. JensenSønderborg Gymnasium og HF-kursus3x9 point
Morten Harding Jensen Nørre Gymnasium 3y9 point
Sebastian Paaske TørholmN. Zahles Gymnasieskole 2x9 point

PDF


2004

Martin W. JacobsenVirum Gymnasium 2.g20 point
Thomas Dueholm HansenEsbjerg Gymnasium og HF 3.g19 point
Morten Kjær Poulsen Marselisborg Gymnasium 2.g17 point
Bjarke Brink BuusAmtsgymnasiet i Roskilde 3.g16 point
Troels Færgen-BakmarDet Kristne Gymnasium 3.g16 point
Søren Møller Duborg Skolen 3.g16 point
Sune N. Precht ReehBorupgaard Amtsgymnasium 2.g16 point
Johan Musaeus BruunOrdrup Gymnasium 3.g15 point
Bo ChenGladsaxe Gymnasium og HF 3.g15 point
Jonathan HøjbjergRødkilde Gymnasium 3.g15 point
Eske SparsøGladsaxe Gymnasium og HF 2.g15 point
Anders NysteenKøge Gymnasium 2.g14 point
Kit BreitingFrdb. Kursus til Studentereks. 2.g13 point
Stina DinsenSilkeborg Amtsgymnasium 2.g13 point
Jeppe MüllerGladsaxe Gymnasium og HF 2.g13 point
Mads SørensenAabenraa Gymnasium og HF 3.g13 point
Frederik ØsterbergOdense Katedralskole 3.g13 point
Christian Kjær JensenBrønderslev Gymnasium 2.g12 point
Ole S. Jensen Sønderborg Gymnasium 2.g12 point
Christian Overgaard LundAmtsgymnasiet i Roskilde 2.g12 point
Steen VesterFalkonergårdens Gymnasium 2.g12 point

2003

Jens Kjærgaard BoldsenAarhus Katedralskole 3.g19 point
Flemming Brændgaard v. EssenAmtsgymnasiet i Roskilde 3.g19 point
Martin Wedel JacobsenVirum Gymnasium 1.g19 point
Søren BranderBorupgaard Amtsgymnasium 3.g18 point
Thomas Dueholm HansenEsbjerg Gymnasium og HF 2.g18 point
Johan S.R. NielsenHelsinge Gymnasium 3.g18 point
Emil Nyman EriksenNørre Gymnasium 3.g17 point
Siu Fung NgAmtsgymnasiet i Roskilde 2.g17 point
Troels Agerholm JensenViborg Katedralskole 3.g16 point
Morten LarsenRysensteen Gymnasium 2.g15 point
Søren GammelmarkTørring Amtsgymnasium 3.g14 point
Kim PedersenSlagelse Gymnasium 2.g14 point
Lars Kornerup SørensenGladsaxe Gymnasium og HF 3.g14 point
Iben Spangsberg BakHorsens Statsskole 3.g13 point
Troels Færgen-BakmarDet Kristne Gymnasium 2.g13 point
Yana GliznutsaNørre Gymnasium 3.IB13 point
Andreas Noack JensenKalundborg Gymnasium 3.g13 point
Dennis PedersenAabenraa Gymnasium og HF 3.g13 point

2002

Martin W. JacobsenFuglsanggårdskolen 9.kl.20 point
Ulrik BuchholzGl. Hellerup Gymnasium 3g18 point
Anne Marie SvaneHorsens Statsskole 3x16 point
Andreas SvendsenBorupgaard Amtsgymnasium 3x14 point
Bjarke RouneHaderslev Katedralskole 3j14 point
Ann Marie AhlburgTørring Gymnasium 3x14 point
Jacob KolindNørre Gymnasium 3z13 point
Søren BranderBorupgaard Amtsgymnasium 2z13 point
Johan S. R. NielsenHelsinge Gymnasium 2g13 point
Flemming Brændgaard von EssenAmtsgymnasiet i Roskilde 2y13 point
Jakob Heide JørgensenRibe Katedralskole 2z13 point
Kasper JahnHorsens Statsskole 3x13 point
Jonatan PallesenMarselisborg Gymnasium 3g13 point
Jens BoldsenAarhus Katedralskole 2y13 point
Anders ClausenAmtsgymnasiet i Hadsten 3x13 point
Troels AgerholmViborg Katedralskole 2g13 point
Jesper B. HansenBjerringbro Gymnasium 3x13 point
Henriette Astrup LethNørresundby Gymnasium 3y13 point
Frederik Dalgård AndersenGl. Hellerup Gymnasium 3g12 point

2001

Bjarke MølgaardNørre Gymnasium 3.g 20 point
Rasmus VillemoesEsbjerg Statsskole 3.g20 point
Ulrik Buchholtz Gl. Hellerup Gymnasium 2.g19 point
Mads M. Kjeldsen Brønderslev Gymnasium 3.g19 point
Ole BjældeRosborg Amtsgymnasium og hf 3.g 18 point
Taus Brock-NannestadKildegård Gymnasium 3.g18 point
Mia Hauge DollerupAalborg Katedralskole 3.g18 point
Martin Wedel JacobsenFuglsanggårdskolen 8.kl.18 point
Jimi TruelsenViborg Katedralskole 3.g18 point
Kamille Tågholt Borupgaard Amtsgymnasium 3.g 18 point
Jens Christian Bo JørgensenGl. Hellerup Gymnasium 3.g17 point
Bogi LenvigFøroya Studentaskúli 3.g17 point
Jan Agertoft NilesenHorsens Amtsgymnasium 3.g17 point
Ebbe BødtkjerAalborghus Gymnasium 3.g16 point
Alexander JensenFrederikshavn Handelsskole 3.hhx16 point
Jens NørgaardStøvring Gymnasium 3.g16 point
Kasper FeldNordsjællands Grundskole & Gymnasium 2.g15 point
Søren Grimstrup Amtsgymnasiet i Odder 3.g15 point
Anne Vinkel HansenN. Zahles Gymnasieskole 3.g15 point
Esben MadsenThisted Gymnasium og hf 3.g15 point
Jonatan PallesenMarselisborg Gymnasium 2.g15 point
Bjarke RouneHaderslev Katedralskole og hf 2.j15 point
Martin ThiimNørre Gymnasium 3.g15 point

2000

Anders Gaarde Borupgaard Amtsgymnasium 3.g20 point
Anders Schack-Nielsen Rødovre Gymnasium 3.g20 point
Sune Grud Enevoldsen Aarhus Katedralskole 3.g18 point
Kristoffer Martinsen Herlev Gymnasium 3.g18 point
Simon Krog Vistisen Aalborg Katedralskole 3.g18 point
Eske Bentzen Slagelse Gymnasium 3.g17 point
Ole Mikkelsen Holstebro Gymnasium 3.g17 point
Søren Boldsen Aarhus Katedralskole 2.g16 point
Christian BrognerSkive Handelsskole 3.g16 point
Anders DohnSønderborg Gymnasium og HF 3.g16 point
Lasse Dahl EbertAmtsgymnasiet i Sønderborg 3.g16 point
Anders H. JensenAabenraa Gymnasium og HF 3.g16 point
Bjarke MølgaardNørre Gymnasium 2.g16 point
Ole Søe SørensenIkast Gymnasium 1.g16 point
Jimi Lee TruelsenViborg Katedralskole 2.g16 point
Kamille Sofie Tågholt Borupgaard Amtsgymnasium 2.g16 point
Kasper BjergVarde Gymnasium 3.g15 point
Kristian BranderHerlev Gymnasium 3.g15 point
Ebbe BødtkerAalborghus Gymnasium 2.g15 point
Anne Vinkel HansenN. Zahles Gymnasieskole 2.g15 point
Heine HansenTørring Gymnasium 3.g15 point
Morten JacobsenBorupgaard Amtsgymnasium 3.g15 point
Annette Pia Svejsø JensenLangkær Gymnasium 3.g15 point
Jens Kristian JørgensenGl. Hellerup Gymnasium 2.g15 point
Jakob Arendt LaursenDet Kristne Gymnasium 3.g15 point
Frederik MøllerGl. Hellerup Gymnasium 3.g15 point
Rasmus B. NielsenØregård Gymnasium 3.g15 point
Lene ØrtoftIshøj Gymnasium 2.g15 point

1999

Erik Søe SørensenIkast Gymnasium 3.v17 point
Michael HansenBorupgaard Gymnasium 3.y16 point
Thomas KraghDronninglund Gymnasium 3.z16 point
Jesper T. KristensenStruer Gymnasium 3.y16 point
Kasper RisagerAmtsgymnasiet i Roskilde 3.y16 point
Kristian Støvring SørensenDronninglund Gymnasium 3.x16 point
Anette Svejsø JensenLangkær Gymnasium 2.x15 point
Anders Schack-NielsenRødovre Gymnasium 2.y15 point
Pernille BarkholtFrederikshavn Gymnasium 3.y14 point
Stefan HolmAlbertslund Amtsgymnasium 3.y14 point
Lasse Nyholm JensenSvendborg Gymnasium 3.x14 point
Laust TophøjStøvring Amtsgymnasium 3.y14 point
Agata BolimowskaCopenhagen International School 2IB13 point
Allan FrenderupStøvring Amtsgymnasium 3.z13 point
Lars JepsenRibe Katedralskole 3.z13 point
Rasmus Voel JensenKøge Gymnasium 3.z13 point
Rune JohansenVirum Gymnasium 3.x13 point
Michael ToftdalDet Kristne Gymnasium 3.y13 point

1998

Elena PachkovaNørre Gymnasium 3IB20 point
Kristian AndresenBorupgaard Gymnasium 3.x19 point
Anne Lund ChristophersenIkast Gymnasium 3.z19 point
Erik Søe SørensenIkast Gymnasium 2.v19 point
Kristoffer H. AndersenSorø Akademis Skole 3.g18 point
Mads Lundver MadsenRanders Statsskole 3.y18 point
Christoffer NielsenHelsinge Gymnasium 3.y18 point
Morten ErnebjergNørre Gymnasium 3IB17 point
Sune S. Mai 17 point
Hans Kristian Mikkelsen Det kristne Gymnasium 3.y17 point
Kristian Støvring SørensenDronninglund Gymnasium 2.x17 point
Jakob ThomadsenRanders Statsskole 2.u17 point
René BrændstrupRanders Statsskole 3.z16 point
Michael HansenBorupgaard Gymnasium 2.y16 point
Thomas KraghDronninglund Gymnasium 2.z16 point
Mette Larsen Viborg Katedralskole 3.u16 point
Peter LarsenTornbjerg Gymnasium 3.x16 point
Rune LjungmannAabenraa Gymnasium 3.z16point
Per Dalgaard RasmussenViborg Katedralskole 2.w16 point
Jacob Schjødt WormAarhus Katedralskole 3.u16 point

1997

Kai D. ChristensenHimmelev Gymnasium 3g20 point
Erik Søe SørensenIkast Gymnasium 1g20 point
Rune ZedelerGladsaxe Gymnasium 3g18 point
Kasper Dupont Marselisborg Gymnasium 3g17 point
Jonas MøllerViborg Katedralskole 3g17 point
Christian DigetMorsø Gymnasium 3g16 point
Hans Kristian MikkelsenDet Kristne Gymnasium 2g16 point
Torben RasmussenIkast Gymnasium 3g16 point
Thomas Vincent Hansen Det Kristne Gymnasium 3g15 point
Jes Rahbek KlinkeAmtsgymnasiet i Roskilde 3g15 point
Laurits Højgaard OlesenHjørring Gymnasium 3g15 point
Nicolas DelbingSct. Knuds Gymnasium 3g14 point
Aske S. Christensen VUC Århus 14 point
Lasse Flensted-Jensen Svendborg Gymnasium 3g14 point
Jørgen Vinsløv HansenHaderslev Katedralskole 3g14 point
Christian Park KjeldsenHjørring Gymnasium 3g14 point
Flemming NielsenTørring Gymnasium 3g14 point
Svend PetersenOdense Katedralskole 3g14 point
Anders R. SkovborgRanders Statsskole 3g14 point
Tomas ToftOdense Katedralskole 3g14 point

1996

Kai D. ChristensenHimmelev Gymnasium 2g20 point
Jes Rahbek KlinkeAmtsgymnasiet i Roskilde 2g19 point
Jette OddershedeThisted Gymnasium 3g19 point
Rune ZedelerGladsaxe Gymnasium 2g19 point
Anders BasbølleMulernes Legatskole 3g18 point
Mads GydesenGl. Hellerup Gymnasium 3g18 point
Jonas MøllerViborg Katedralskole 2g18 point
Dagh NielsenNiels Steensens Gymnasium 3g18 point
Bjarke SkjernaaLangkær Gymnasium 3g18 point
Kasper DupontMarselisborg Gymnasium 2g17 point
Esben Rune HansenRysensteen Gymnasium 3g17 point
Kasper KristensenSkanderborg Gymnasium 2g17 point
Troels HaugbølleVordingsborg Gymnasium 3g16 point
Catrina KristensenMorsø Gymnasium 3g16 point
Laurits Højgaard OlesenHjørring Gymnasium 2g16 point
Steen Høyer PedersenHandelsskolen i Randers hhx16 point
Torben RasmussenIkast Gymnasium 2g16 point
Marc WendelboeSankt Annæ Gymnasium 3g16 point

1995

Kai D. ChristensenHimmelev Gymnasium 1.g20 point
Jens HornsgaardIkast Gymnasium 3.g20 point
Søren Galatius SmidtRanders Statsskole 3.g20 point
Shervin BahramiAarhus Katedralskole 3.g19 point
Bennet HaseltonCopenhagen Int. School 19 point
Anders N. NielsenRanders Statsskole 3.g19 point
Birgitte RahbekKolding Amtsgymnasium 2.g19 point
Anders Tolver JensenFrederikssund Gymnasium 3.g18 point
Toke Meier CarlsenFrederiksberg Gymnasium 3.g16 point
Kim HornungAalborg Katedralskole 3.g16 point
Mads JurikRisskov Amtsgymnasium 3.g16 point
Lars RibeHobro Gymnasium 3.g16 point
Jens S. FrederiksenOdense Katedralskole 3.g15 point
Camilla W. KragelundAalborg Katedralskole 3.g15 point
Kim Lund LarsenSilkeborg Amtsgymnasium 2.g15 point
Jesper StrøhRødovre Gymnasium 3.g15 point
Ruben SørensenStøvring Gymnasium 2.g15 point
Michael TjørningOrdrup Gymnasium 3.g15 point
Tommy ThomadsenRanders Statsskole 3.g15 point

1994

Jacob AnderskovLemvig Gymnasium 3.g20 point
Lida BozhevolnayaAalborghus Gymnasium 3.g20 point
Jens HornsgaardIkast Gymnasium 2.g19 point
Rasmus PaghRødkilde Gymnasium 3.g18 point
Tommy BülowHimmelev Gymnasium 2.g17 point
Nis Anders JørgensenBornholms Amtsgymnasium 3.g17 point
Michael Forum AskgaardVirum Gymnasium 3.g16 point
Christian NielsenNæstved Gymnasium 3.g15 point
Jesper Makholm NielsenIkast Gymnasium 3.g15 point
Rasmus SandbergAurehøj Gymnasium 3.g15 point
Jacob Andersen Viborg Katedralskole 3.g14 point
Karsten FarupVarde Gymnasium 2.g15 point
Thomas H. HøyerAllerød Gymnasium 3.g15 point
Thien My NguyenVUC Odense 15 point
Nikolaj PetersenNakskov Gymnasium 3.g15 point
Uffe V. PoulsenFrederikshavn Gymnasium 3.g15 point
Søren Galatius SmidtRanders Statsskole 2.g15 point
Peter StaanumKolding Amtsgymnasium 3.g15 point
Erik TiltGl. Hellerup Gymnasium 3.g15 point

1993

Daniel HansenNæstved Tekniske Skole 3.g20 point
Bjarne KnudsenÅrhus Statsgymnasium 2.g20 point
Kjartan KinchOdders Amtsgymnasium 3.g20 point
Kirsten Rosenkilde KristensenHøje-Taastrup Amtsgymnasium 3.g20 point
Rasmus Leth-MillerRisskov Amtsgymnasium 3.g20 point
No NetterstrømFalkonergårdens Gymnasium 3.g20 point
Michael BrockVirum Gymnasium 3.g19 point
Thomas la Cour JansenVordingborg Gymnasium 3.g19 point
Jesper Østergaard JensenHerlufsholm Skole 3.g19 point
Jacob KnudsenVejen Gymnasium 3.g19 point
Birger Juhl NielsenVarde Gymnasium 3.g19 point
Kent RasmussenSilkeborg Gymnasium 3.g19 point
Anders SkovHolstebro Gymnasium 3.g19 point
Rebecca SwankGrenå Gymnasium 2.g19 point
Brian JulsgaardIkast Gymnasium 3.g18 point
Toke Lindenskov KnudsenFrederiksberg Gymnasium 3.g18 point
Pernille OverbyMetropolitanskolen 3.g18 point
Mads Riiskjær PedersenÅrhus Statsgymnasium 3.g18 point
Frederik Schaffalitzkyp.t. Dover College 18 point

1992

Jesper Østergaard JensenHerlufsholm Skole 2g19 point
Bjarne KnudsenÅrhus Statsgymnasium 1g19 point
Kim HansenHimmelev Gymnasium 3.g18 point
Anders NielsenSilkeborg Gymnasium 3.g18 point
Karam SidarosAvedøre Gymnasium Fsk18 point
Tobias BaierDuborg Skolen 2.g17 point
Brian JulsgaardIkast Gymnasium 2.g17 point
Anders Labich NielsenGrindsted Gymnasium 3.g17 point
Anders SkovHolstebro Gymnasium 2.g17 point
Bjørn AxelsenViborg Katedralskole 3.g16 point
Claus GareissenDuborg Skolen 3.g16 point
Kirsten Rosenkilde KristensenHøje-Taastrup Amtsgymnasium 2.g16 point
Lotte MygindVarde Gymnasium 3.g16 point
No NetterstrømFalkonergårdens Gymnasium 2.g16 point
Brian Aagaard PetersenVordingborg Gymnasium 2.g16 point
Lars PindSvendborg Gymnasium 3.g16 point
Tina Dahlerup PoulsenÅrhus Statsgymnasium 3.g16 point
Peter RieweHaderslev Katedralskole 3.g16 point
Berit Naomi SkjernaaLangkær Gymnasium 2.g16 point

1991

Bo MarkussenSvendborg Gymnasium 3g19 point
Kasper K.S. AndersenN. Zahles Gymnasieskole 3g17 point
Michael BergerEspergærde Gymnasium 3g14 point
Frede LeiHaderslev Katedralskole 2g13 point
Dorthe Pia PetersenIshøj Gymnasium 3g12 point
Peter AndreasenSct. Knuds Gymnasium 3g12 point
Søren FournaisAarhus Akademi 2g11 point
Anders JespersenGrenå Gymnasium 3g10 point
Søren MørchRanders Statsskole 3g10 point
Robert KristensenThisted Gymnasium 3g10 point